• Meni Rapaport

ענף הקרוזים - היום שאחרי משבר הקורונה! - מני רפפורט

עודכן ב: 2 יונ 2020
עריכה יוני 2020: משבר הקורונה שבהמשך הפך לתקופת הקורנה, התחיל לתפוס את התאוצה השיווקית שלו לא מעט בזכות משבר 'ספינת הקורונה'. הגם שבמבחן הזמן, אכן משבר הקורונה גרם לשבר של ממש בעולם התיירות בכלל והקרוזים בפרט, אנו בטוחים כי עולם הקרוזים ישוב לתפארתו. ייקח זמן וזה בהחלט לא יהיה הדבר הראשון או השני שאנשים ירצו לעשות, יחד עם זאת המחשבה שאנשים יחדלו מלרצות לנפוש או במקרה שלנו יפסיקו לשוט, משולה בעיני למחשבה שאנשים לא יתעניינו יותר באוכל. האוכל משתנה, מתגוון לעיתים מצטמצם אבל הוא לא נעלם.

לחברי בענף התיירות והקרוזים, אני אומר כי הבחירה שלנו לעסוק בענף הקשה הזה, היא 'וירוס' בפני עצמו. התקופה היא קשה, אולי הקשה ביותר אי פעם, אך היא תחלוף ותעבור ונדע ימים יפים מאלו עם יצירת חופשות וטיולים וחוויות ללקוחתנו. עולם התיירות יצא להפסקה. אך הוא יחזור. נחוש יותר, אפקטיבי יותר, מאותגר יותר ורבגוני יותר. אנו משאירים את המאמר המקורי על מנת להוכיח לכולם שרוחנו לא נשברה ולא תישבר. גם אם המשבר התארך והוכח כמגיפה עולמית שעצרה לא רק את ענף השייט אלא העולם כולו.


המאמר המקורי מפברואר 2020:


אמש פורסם באתר YNET מאמר תחת הכותרת: "האם ספינת הקורונה תטביע את ענף הקרוזים"


הפורום הישראלי לתיירות שייט בינלאומית מבקש להביע את עמדתו והערכתו כי ענף השייט יהיה

הראשון להתאושש ממשבר נגיף הקורונה שהיכה בכלל הכלכלה העולמית.


ענף השייט הבינלאומי נמצא בצמיחה מתמדת עשרות בשנים וידע לצלוח משברים מהסוג איתו אנו מתמודדים בימים אלו ואף קשים ממנו.


כשכל המשבר הזה ייגמר, אנשים רק ירצו לצאת ולשכוח ממנו.

תיירות היא האופן הראשוני והאופטימלי עבור האנושות להתאוורר משגרה, קל וחומר ממשברים.


למי שנסע ולו פעם אחת בשייט תענוגות, יודע כי ההקפדה על ניקיון, היגיינה ובריאות הציבור היא הדבר הראשון שעומד לנגד אנשי הצוות.

לראייה אנו רואים את הטיפול המסור של אנשי הצוות באניית ה- 'Diamond princess' שלא חוסכים בדאגה לשלומם ורווחתם של הנוסעים ללא כל שיקול של חיסכון.


ברור לכל, כי האנייה וחברות השייט רק נפגעים מהמשבר וכמובן שלא יכלו בשום אופן למנוע אותו. מותם הטרגי של רבבות וחלק מאנשי הצוות הרפואי המטפל בהם, מראה כי הנגיף לא הבחין בין אנייה למשרד או לחנות. באותה המידה שבו פגע הנגיף בנוסעי האנייה יכול היה לקרות אותו הדבר בקניון ענק או תחנת רכבת ציבורית וכמובן שאיש לא היה יכול לטעון כי 'תם עידן הרכבות או האוטובוסים'.


אמירות חסרות שחר כמו שהובאו במאמר, מעידות יותר על מי שאמר אותם מאשר על המצב בשטח.


אנו בטוחים כי בשוך המשבר, העולם ישוב בחזרה לאורך חיים תקין ובכלל זה גם לטוס במטוסים, לצאת לחופשות וכן, גם לעלות על אניות!


הפורום הישראלי לתיירות שייט בינלאומי מבקש להבהיר כי אניות הנוסעים קפדניות ביחסם לתחום הבריאות וההיגיינה. חשוב להבין: האינטרס של חברת השייט הוא לא להיקלע למצב בו קיימת סכנת הדבקה לנוסעיה ולכן ההפלגות המתוכננות הינן בטוחות וללא כל חשש.


הפורום הישראלי לתיירות שייט בינלאומית בטוח כי באלגוריה הפוכה לכותרת המבהילה במאמר, הרי שענף השייט יטביע חותם בהתאוששות מהירה וחזרה לשגרה.


מני רפפורט

יו"ר הפורום הישראלי לתיירות שייט בינלאומית.

310 צפיות1 תגובות