• מני רפפורט

אי ירוק בים - המהלך שאולי מעיד על המהפך בעולם השייט הישראלי

האם הסמל שבישר על משבר הקורונה אי שם לפני שנה וקצת (משבר אניית הדיאמנד פרינסס) יהיה גם הסמל לסיומו של המשבר? חברת רויאל קריביאן הודיעה כי בקיץ 2021 אניית האודיסאה Odyssey Of The Seas שהושקה זה מכבר, תפליג מנמל חיפה ותשמש כאי ירוק.


"פתאום דווקא מהמקום הגרוע ביותר שידעה התיירות הישראלית מאז קיומה, צמחה הזדמנות פז שכזו שחברת רויאל קריביאן בשכל עשתה לנצלה"

אין מספיק מילים לתאר את הסנסציה של החלטה זו במונחי עולם תיירות הקרוזים הישראלי וזאת מבלי להתייחס לעובדה שלפי הודעת החברה, אחד ממטבחי האנייה יספק אוכל כשר ובית כנסת. מדובר בזינוק של 0-100 כאשר בימי טרום הקורונה, ימי הזוהר של ענף תיירות השייט הישראלית, החלום הרטוב של כל סיטונאי או אף נציגות ישראלית הייתה מטבח כשר. ממש כמו בנושא החיסונים, נדמה שהקרדיט מגיע הן לאנשי רויאל קריביאן העולמית והן לנציגות בארץ, חברת סנורמה והבעלים שלה בשנים האחרונות, חברת קשרי תעופה בניצוחו של יורם מוטעי.


פרטים על האנייה שהושקה באפריל 2021:


מוקדם לדעת כיצד יצליח המיזם הנהדר הזה ואין ספק שכולנו מתפללים להצלחתו והוצאתו לפועל, אך מה שבטוח שתיירות השייט בכלל ועולם הקרוזים ובתוכו, זה הישראלי, עוד יחזור להכות גלים.


קישור לכתבה בנושא באתר Ynet


10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול